Бонус за враќање на готовина

Казино Cashback

Во онлајн казината, наградите за враќање на парите често се користат за задржување на играчите. Овие награди можат да дојдат во форма на вистински готовина, бонус средства, па дури и бесплатни вртења, но основниот принцип останува ист. Овие награди се корисни за корисникот, но не го наведувајте корисникот да ги повлече своите пари за да искористи.

Објаснет бонус за враќање на казино

За разлика од традиционалните добивки и понуди, наградите за враќање на казиното не се користат строго за да се наградат играчите за приклучување и за успех во нивното коцкање преку Интернет. Тие исто така често се користат за да обезбедат мотивација за играчите кои можеби имаат малку лоша среќа. Давајќи им малку возбуда на тие играчи, казината можат да ги заинтересираат дури и кога работите не одат според нивниот пат.

Општо, овие награди ви обезбедуваат помала сума отколку што сте изгубиле, но сепак доволно за да можете да ја цените неочекуваната добивка. Казино може да ви обезбеди 5% поврат на средства за какви било загуби што сте претрпеле во дадена недела, па дури и ако изгубите значителна сума, сепак може да добиете доволно напиток за пијалок или оброк.

Враќање во готовина со вистински пари

Користењето вистински пари не е толку вообичаено како следните опции, но сепак се навикнува, особено кога станува збор за понуди за враќање на готовина засновани на процент од вашите добивки или загуби. Процесот е прилично едноставен, со казиното едноставно ставено наведената сума на пари на вашата сметка, која потоа може или да се повлече или да се искористи за да се коцка понатаму. Особено во случај на награди за утеха, постои одредено очекување дека оваа награда ќе се искористи во обид да се вратат остатокот од изгубените пари.

Cashback со бонус фондови

Многу почесто отколку да ви даваат вистински пари без приврзани низи е да ви дадат посебен вид на финансирање што не можете веднаш да го подигнете. Ова може да има форма на виртуелна валута или вистинска валута што има или значителни казни за повлекување или правила што ве спречуваат воопшто да се повлечете рано.

Во многу случаи, ова има форма на воведна понуда што одговара на вашето рано трошење во казиното, давајќи ви износ на дополнителна валута пропорционална на тоа колку реални пари трошите.

Како работи

Cashback е достапно за играчи кои:

  • Депонирајте одредена сума пари
  • Играјте одредени игри
  • Експлицитно одлучете се за шемата за враќање на готовина
  • Не ги искористувајте нормалните бонуси на депозити

Cashback со бесплатни вртења

Покрај тоа што ќе ви дадат вистински пари, казината може исто така да ве наградат со бесплатна игра на одредени игри. Овие истовремено ви овозможуваат можност да играте без никаков трошок за себе, даваат примамлива можност за победа без реални инвестиции од ваша страна и да ве враќаат во казиното.

Предности на Cashback vs Standard Casino Bonus

Со други бонуси во казино, може да има многу различни услови и услови кои не можат да станат сосема јасни сè додека не играте и не откриете дека или не добивате скоро онолку колку што очекувавте или има тон жици поврзани со тоа како и кога ќе можете да ги подигнете парите.

Со враќање на готовина, правилата честопати се многу поедноставни, со тоа што исполнувате одредено барање, а казиното ве наградува за тоа. Вие трошите одредена сума пари, добивате одреден процент назад, едноставно како тоа.

Недостатоци на Cashback vs Стандардни казино бонуси

Главниот проблем со наградите за враќање на готовина е што тие можат да бидат исклучително мали. Можеби нема да добиете ниту еден процент од вашите трошоци во враќање на готовина. Понатаму, додека нешто како „100 бесплатни вртења ако се регистрирате денес!“ може да звучи како многу, но ако шансите за победа на кое било дадено вртење се доволно мали (и скоро секогаш се), тогаш вистинската вредност е многу помала отколку што се надевавте.

За разлика од тоа, стандардните бонуси во казиното можат да бидат прилично големи ако сфатите како тие работат.

Стандардни услови и услови за понуди за враќање на готовина во казино

Иако условите и условите можат да се разликуваат прилично драматично, постојат неколку клучни точки кои често се појавуваат.

  • Промо кодовите честопати се вклучени како дополнителен услов за добивање на ваш поврат на средства. Нема вклучени дополнителни трошоци на крајот на корисникот, но многу луѓе забораваат или не се подготвени да се обидат, дозволувајќи им на казиното да ги задржи своите пари.
  • Злоупотребата на системот може да доведе до забрана на корисниците.
  • Играчите треба да бидат 18 години или постари, но ова барање може да варира доста во зависност од земјата.
  • Максималните ограничувања за враќање на парите често се наметнуваат врз основа на играч, спречувајќи некој да сфати и да користи каков било вид експлоатација за да добие огромна сума пари од казиното.
  • Повеќе понуди за враќање на готовина не можат да се користат во исто време, така што ќе добиете само предност од една награда истовремено.

Резиме

Прво, разгледајте промо кодови и проверете дали има воведни понуди што можете да ги искористите. Ако има повеќе достапни, можеби ќе треба да направите математика и да одредите што е најдобро, бидејќи веројатно нема да можете да искористите повеќе од една.

Второ, направете детално истражување на сите понуди што ги има секое казино. Воведните понуди можат да бидат примамливи, но тие нема да траат засекогаш. После истекувањето, ќе ги користите редовните понуди за враќање на готовина, па можеби ќе треба да ги измерите првичните предности на одличната воведна понуда наспроти помалите, но потрајни предности на добрите почетни понуди.

Трето, проверете дали имате правилен начин на размислување напред. Ако вашата цел е да заработите пари користејќи метод на враќање на готовина, тогаш треба да запрете и да ги процените повторно вашите приоритети. Нема да заработите сериозни пари со враќање на готовина, тоа е само за да ви овозможи малку повеќе.

Најчесто поставувани прашања за бонус за враќање на готовина

Како точно се добива поврат на пари?

Без разлика дали станува збор за рамен износ или процент, наградата генерално се става директно на вашата сметка.

Дали враќањето во готовина е автоматско?

И да и не, во повеќето случаи ќе треба да преземете конкретни активности за да ги добиете тие пари. Но, казината што ги наведуваме како казина со Cash back, тие автоматски се запишуваат на вашата сметка. Во некои случаи, ќе треба рачно да го повлечете и дури можеби ќе треба да внесете посебен промо-код.

Дали е поврат на пари од вообичаените бонуси?

Тоа зависи од страницата, понудите и вашите приоритети. Ако само коцкате малку, а потоа го нарекувате да се откаже, одлична воведна понуда за враќање на готовина може да ве награди во целосна мерка, а потоа да истече околу истото време кога ќе истече интересот за коцкање.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu