Совети за Бакарат

Совети за Бакарат

Со години, играта бакарат го одгледува тој воздух на софистицираност и ексклузивност. Филмовите што ги вклучуваат експлоатациите на ејмс Бонд не помагаат ниту затоа што дури помогнаа да се изгради брендирањето на играта на маса како една од најелегантните игри за играње. И бидејќи играта претпоставуваше воздух на софистицираност, многу играчи сметаат дека играта е тешка за игра. Да, играта бакара може да се игра на ритмички локации и места, но тоа не значи дека не можете да ја играте оваа игра на удобен начин. Ако не сте нови во играта и сакате да ги зголемите шансите за освојување на главната награда, тогаш предлагаме да ги земете предвид следниве совети објаснети подолу.

Совет за Бакарат бр. 1- Заборавете на вратоврската

Постојат три исходи или облози што можат да се направат на табелата со бакара – можете да се обложувате на играчот, банкарот и вратоврската. Од нив, два исходи или облози имаат низок раб на куќи што може да работи во ваша корист. Банката има 1,06% раб на куќата, а раката на плеерот може да се пофали со 1,24% раб на куќата. Ова значи дека може да изгубите 1,06 единици за секои 100 единици што се играат на раката на Банката. И, ако играте на страната на плеер, може да очекувате да изгубите 1,24 единици на обложување за секои 100 одиграни единици. Сега, да разговараме за облогот за вратоврска. Дали знаевте дека работ на куќата за вратоврската се пресметува на 14,4%? Значи, ако играте 100 единици за обложување во еден ден, треба да очекувате загуби од приближно 14,4 единици. Ако сакате да ги подобрите шансите за победа во играта бакара, тогаш ви препорачуваме да го изоставите вратоврската.

Совет за Бакарат бр. 2- Обложувајте се на банкарот

Ако го изоставиме облогот за вратоврска, тогаш каде треба да ги ставите парите? Ако го правите своето прво патување до табелата за бакара, тогаш првиот и најважен облог што треба да го направите треба да биде на банкарот. Банкарот ја заврши работата и ќе освои нешто повеќе од 50% од времето. Сега за да се надомести ова, се очекува победничкиот играч да плати провизија од 5%.

Совет за бакара бр. 3 – Држете се до банкарот додека не ви успее

Искусните играчи ја знаат вредноста на трендовите и низата. Ако забележите дека Банкар продолжува со низа (или резултатот на Банкар продолжува да излегува), тогаш најдобро е да го истакнете со оваа опција. Но, имајте на ум дека серијата ќе продолжи на неодредено време. Во одреден момент, тоа ќе заврши. За да се подготвите за ова сценарио, можеби ќе сакате да управувате и контролирате со вашите износи на обложувалници.

Совет за Бакарат бр. 4- Почекајте уште еден исход по загубата со банкарот

Ако има серија на банкар и одеднаш запре, заедничкиот одговор е да се обложите на плеерот. За да ги зголемите шансите за победа, треба да почекате уште една одлука или исход пред да направите друг облог.

Совет за бакарат бр. 5- Врската не се брои

Најдобро е да ги видите врските како едноставно „пауза“ во акцијата или прекин во низата резултати на Банкар и играч. Ако сте соочени со банкар, банкар и вратоврска, проверете дали ја игнорирате вратоврската. Вашиот облог секогаш треба да биде на играчот.

Совет за Бакарат бр. 6- Следете го плеерот додека не успее

Еве едно сценарио што треба да ве натера да ја преиспитате својата стратегија. Ако Банкар го добие играчот, не чекајте друг исход за да донесете одлука за обложување. Веднаш штом играчот ќе загуби од банкарот, ставете ги парите на раката на банкарот. И ако во случај да изгуби, видете Совет бр. 3.

Совет за бакара бр. 7- Бидете внимателни со вашиот мини-бакарат

Табелата со мини-бакарат може да биде мала и дозволува минимални обложувалници, но исто така има и неколку недостатоци. Постојат две критични разлики помеѓу заедничката игра со бакара и мини-бакарата. Прво, дилерот е тој што се занимава со картички. И, две, мини-бакарат нуди побрза верзија на играта. Во просек, играчите може да се соочат со 200 одлуки на секој час. Обложувалниците се ниски тука, но ако се соочите со 200 одлуки на час, тогаш штетата може да биде болна ако не е ваш ден. Ако сакате да играте мини-бакарат, тогаш треба да се фокусирате на обложувалниците на Банкер додека не изгуби.

Совет за бакара бр. 8- Бидете мудри кога станува збор за управување со пари

Ова правило во суштина важи за скоро сите видови казино игри, вклучена е и бакарата. Ако се соочувате со серија порази, најдобро е да ја прекинете играта и да земете здив. Постојат различни начини како да се опуштите и да го тргнете умот од масата за бакара. На пример, можете да направите кратка прошетка или да разговарате со вашиот пријател. Исто така, ако сте освоиле пристоен износ, размислете да ја напуштите табелата. Подобро е да се заврши ноќта со мала количина на добивки отколку да се изгуби сето тоа.

Поени за земање

  • Играта бакарат може да изгледа елегантна и софистицирана, но всушност е забавна и едноставна за играње
  • Еден од најдобрите начини да ги зголемите шансите за победа во игра бакара е да научите и да запомните неколку совети
  • Еден од најпопуларните совети е да одите со Раката на банкарот и да ја игнорирате вратоврската. Банкар нуди работ на куќа од 1,06%, додека вратоврска се одликува со раб на куќа од 14,4%

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu