Змеј тигар

Кога играте тигар змеј со вистински пари

Постојано возбудлива игра на среќа, коцкањето е спорт кој бара да се игра одговорно. Постојат три основни правила на кои треба да внимавате за да бидете сигурни дека играте разумно: не поставувајте нереален буџет, никогаш не играјте во алкохолизирана состојба и гледајте кон победничката награда.

За првото правило, измерете ги вашите финансиски опции и поставете практични параметри од таму. Во врска со консумирањето алкохол, бидете сигурни дека не претерувате. Може да биде предизвик да се следи со оглед на бурната природа на коцкањето, па затоа може да биде паметно да се откаже од алкохолот во целост. Конечно, создавањето на победничка цел ќе ви помогне да го зајакнете моментумот и да го одржите вашиот дух високо. Како резултат, ќе бидете поинспирирани да играте одговорно.

Што е тигар змеј?

Dragon Tiger е игра со карти што првично беше развиена во Камбоџа. Се игра како игра со казино во живо и брзо стана популарна на глобално ниво. Играта е брза и едноставна за игра, фактор што ја направи привлечна за играчите ширум светот.

Обложувалниците на редот се привлечени од Dragon Tiger затоа што тие се во состојба да водат сметка за освоени раце и да ги ставаат своите облози врз основа на тие информации. Се користи стандардна палуба од 52 карти – без шегаџии или вајлд карти. За разлика од повеќето игри во казино, играта не се игра против дилер.

Основни правила на тигар змеј

Во Dragon Tiger, една картичка се дели на позицијата на обложување Dragon и една се дели на позицијата на обложување Tiger. Позицијата е што има највисока карта што победува. Кога играте, облогот може да се стави на која било од овие две позиции или на нерешен резултат.

Асот има најмала вредност, додека остатокот од картите ја носи својата вообичаена вредност. Кралот е картичка со највисока вредност. Костумот на картичките нема никаква врска со исходот на играта. Ако има нерешено, половина од вредноста на облогот се губи ако се стави на Змејот или Тигарот.

Основна стратегија на тигар змеј

Кога играте Dragon Tiger, страничните обложувалници може да се стават за да се подобрат шансите за победа. „Змеј Биг“ и „Тигар Биг“ се обложувалници, цртаат карти во вредност од 8 или повеќе. ‘Dragon Small’ и ‘Tiger Small’ се облози на 6 или помалку. Нема исплати на картички што не се во вистинскиот опсег на вредности.

Влоговите може да се стават на картички со непарна вредност или дури и картички со вредности на позицијата Змеј или Тигар, иако 7 не се вклучени на ниту едно од нив. Ако се реши 7, тогаш облогот е изгубен. Страничните обложувалници се одделени од главните облози, така што играчот може да ги направи и двете.

Во живо змеј тигар Велика Британија

Историја на тигар змеј

Dragon Tiger е игра која за прв пат е развиена во Камбоџа, Азија. Играта растеше во популарност низ цела Азија и постепено почна да се појавува во казината во другите делови на светот. Сега е една од најпопуларните игри во казино, и преку Интернет и во копнените казина.

Играчите ги привлекува играта поради тоа колку е едноставно да се игра. За почетник е многу лесно да се сфати и секоја игра е завршена многу брзо, така што нема долги игри или комплицирани стратегии потребни за навигација. Обложувањето е исто така едноставен процес и има големи шанси за победа.

Играј тигар змеј

Dragon Tiger е казино игра што може да се игра или преку Интернет или во казино со тули и малтер. Оние што ќе изберат да играат на Интернет, ќе откријат дека често постои едноставен кориснички интерфејс кој помага со статистика и начини да им помогне на играчите да се обидат да ги предвидат идните рунди.

Една опција кога играте преку Интернет или во копно казино може да биде погоден облог за вратоврска, каде што играчот се обложува на секоја картичка со иста вредност и одговара на позициите на тигар и змеј. Вратоврска со ист костум е можна бидејќи чевелот има вкупно 8 палуби картички.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu