Карипско обетка

Кога играте карипско обетка со вистински пари

Играњето карипско обетка со вистински пари не треба да биде ризичен предлог. Играчите кои следат неколку едноставни правила ќе имаат пријатно и профитабилно искуство. Никогаш не мешајте коцкање со алкохол. Играчите кои резервираат да пијат по натпреварот ќе можат да останат фокусирани на предметната материја.

Играчите кои си поставија тесен буџет што можат да си дозволат да го изгубат, ќе имаат многу попријатно и помалку ризично искуство. Конечно, играчите кои однапред ќе постават цел што ќе ја исплатат, ќе ја напуштат играта со успех и ќе можат да уживаат во неа.

Што е карипско обетка?

Мора да се признае, Карибите Stud Poker е возбудлива игра што ги тера луѓето да се враќаат за повеќе. Се карактеризира со едноставни правила и импресивни коефициенти. За разлика од другите игри во казино, не ви треба многу искуство за да започнете. И станува подобро; сега можете да играте живо карипско обетка директно дома!

Нема сомнение дека само човечки крупиер може да олесни бесплатна и фер игра со карипски обетки. Со тоа надвор од патот, оваа верзија доаѓа со сè што е достапно во казино за тули и мотори. Дилер во живо, вистински шпил карти и, се разбира, јонска позадина на бучава во сесија во живо.

Основни правила на карипски студ

За почетници, секој треба да постави еднакви обложувалници за да обезбеди виртуелно место во играта. Затоа, вчитајте го вашиот банкрол и погодете што било со „место залог“ на него. После тоа, дилерот ги меша картичките и им дава на сите пет картички поделени со лицето нагоре, за добра причина.

Во овој момент, можете да видите само една од картичките на дилерот додека другите се свртени со лицето надолу. Секој има шанса да се јави или да ги свитка своите облози. За евиденција, преклопувањето значи одземање на вашата анте додека повикувате, ставате дополнителен облог за да го надополните. Највисоката рака победи и се плаќа целосно.

Основна стратегија на карипски студ

Еве неколку основни стратегии:

  • Секогаш кревајте парови – парови што се преклопуваат (без оглед на вредноста), може да резултираат со жалење
  • Никогаш не кревајте слаба рака – ништо друго освен Ас, Кинг, Ројал Флеш, Стрејт Флеш, четири од еден вид, полн дом, три од еден вид, два пара или висока карта

Ако веќе ги знаете тие, еве повеќе:

  • Секогаш подигнувајте ако картичката на дилерот е 2 преку кралицата и одговара на една ваша
  • Одлучете се да соберете ако картичката на дилерот е Ас или Кинг и дали имате кралица или Jackек
  • Подигнете ако картичката на дилерот е пониска од вашата четврта највисока картичка
Во живо Карибите Stud Poker UK

Историја на карипски студ

Потеклото на оваа игра е многу дискутабилно прашање. Стотици луѓе тврдат дека ја добиле играта, но едно е сигурно: таа се играше комерцијално за прв пат во Аруба, остров на Карибите. Тука, луѓето што патувале со бродови и во хотели придонеле за неговиот раст.

Сите овие работи се случија во 1980-тите, но дури во 90-тите години на минатиот век, играта се проби во САД и Европа, а потоа и кон остатокот од светот. Поради својата допадлива природа, го зафати светот и стана огромна популарна игра во сцената за коцкање.

Игра карипско обетка

Ако имате меко место за варијации во покер, Карипското обетче може да биде она што ви треба за да го зачините искуството со коцкање. Неговите правила остануваат постојани и преку Интернет и офлајн. Но, како и секогаш, прашајте го вашиот омилен пребарувач за прегледи пред да ја потпишете линијата со точки.

Ако сте целосно нови во играта, побарајте казино без бонуси без депозити. Тие нудат шанса без ризик да ви помогнат да ги разберете основните правила и исто така да тестирате нови стратегии. Па, тоа е прилично сè што треба да знаете пред да започнете со карипско обетка. Среќна игра!

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu