Покер со три карти

Кога играте покер со три карти со вистински пари

Кога станува збор за коцкање, секој играч има своја тактика и покер-лице. Сепак, сите се повикуваат да ги почитуваат следниве правила за да се осигури дека ќе се почитува одговорната игра: не претерувајте со трошоците, претходно одлучете што сакате да правите со вашите добивки и никогаш не играјте кога сте во распаѓање.

Креирање на буџет е разумно дејствие кога се коцка со вистински пари. Подеднакво важно е и утврдувањето на целта за победа. Кога играчот ќе погледнат на добитничка награда, тоа е добро за разумно трошење. Конечно, коцкањето додека е пијан е лошо посочено. Не само што пиењето ги нарушува сетилата, туку го охрабрува и лошото донесување одлуки.

Што е покер со три карти?

Забавен, брз и лесен за учење, покер со три карти стана една од најжешките игри во коцкањето. Во локалното казино и на Интернет, обложувалниците зачекоруваат на масата во своите групи. Сега со опцијата во живо, играчите можат да го предизвикаат дилерот во автентичен амбиент од удобноста на нивните домови.

Како што сугерира името, целта на играта е да се направи најдобрата рака за покер со само три карти. Во пресврт на традиционалните варијации на покер, обложувачот игра единствено против дилерот. Со својата едноставна поставка, играта може да уживаат и новодојденците и искусните играчи опремени со сложени стратегии.

Основни правила на покер со три карти

Подготвени да играте? Првите нешта прво. За почеток, играчот прави анте пред да дилерот им даде три карти на сите, вклучително и на самиот себе. Следно, се донесува одлука дали да се свитка или да се подигне. Дилерот потоа ги открива своите карти и мора да произведе кралица висока или подобра за да се квалификува.

Доколку се квалификувани, рацете се споредуваат и победува најдобрата комбинација. Тоа е толку едноставно. Една од најголемите работи во врска со покер со три карти е тоа што може да се квалификувате за дополнителни исплати дури и ако дилерот ве победи со раката, на пример, ќе добиете бонус за ante ако ви е подарок прав или повеќе.

Основна стратегија на покер со три карти

Додека оваа брза игра може да ја играат почетници со леснотија, потребното ниво на вештина во сите форми на покер го прави отворено за понапредни стратегии. За почетници, прво проверете дали сте запознати со обложувањата ante и pair plus, бидејќи секоја варијанта бара свој уникатен пристап.

Општо правило е да играте ако имате пар, тројца, стрејт или флеш. Доколку не се случи тоа, треба да продолжите и ако имате кралица, 6, 4 или подобра, комбинација што е статистички докажано дека дава најдобра шанса за освојување на трите картички покер постојано.

Историја на покер со три карти

Со векови игран во различни форми, покерот е господар на повторното откривање. Стилот „Три карти“ е релативно нов човек на сцената, за кој се смета дека произлегува од класичната британска игра „Браг“. Аце-покерот Дерек Веб е заслужен за претставувањето на тековната верзија во Лас Вегас во средината на 90-тите.

Како и со многу популарни игри на маса, покер „Три карти“ беше објавен во масите со експлозијата на онлајн казина. Оттогаш, играта цветаше и еволуираше, мрестејќи вакви возбудливи варијации како Flash Tri-Card Poker и Six-Card Bonus, од кои сите може да се ужива во живо преку различни платформи.

Играјте покер со три карти

Да се искачи на табелата е уште полесно на Интернет бидејќи обложувалниците имаат бесконечен избор на страници за обложување со кои располагаат. Играњето во живо покер со три карти против дилер од реалниот живот – емитуван од студио или казино – додава дополнителен елемент на возбуда што го катапултираше игрите на Интернет на највисоко ниво.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan 简体中文 Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu