Рулет

Кога играте рулет со вистински пари

Нема низа правила што препознаваат добар коцкар од сиромашен. Постојат, сепак, предлози за тоа како да се игра одговорно. Три од најчестите размислувања вклучуваат одредување на буџет, воспоставување добитна награда и одржување на паметта за вас.

Пред сè, клучно е да поставите ограничувања на вашето трошење. Во спротивно, вие сте обврзани да трошите премногу. Зацврстување на победничката цел е подеднакво исто толку суштинско. Притоа, останувате ласерски фокусирани на вашата цел додека сте одговорни. Конечно, се советува да не играте во алкохолизирана состојба. Алкохолот само ќе ги наруши вашите сетила, а прекумерната потрошувачка ќе доведе до неодговорна игра.

Што е рулет преку Интернет?

Несомнено, ништо не може да ја замени возбудата, транспарентноста и задоволството што доаѓаат со рулет во живо. Сепак, има нешто што се приближува – рулет во живо преку Интернет. Затоа, заборавете на она што можеби сте го чуле, еве неколку сочни детали кои ќе ви помогнат да започнете за кратко време.

За почетниците, обложувалниците треба претходно да ставаат облози преку системот. И во случај да имате какви било прашања во врска со играта, испратете им пораки на SMS, тие ќе одговорат преку живо во живо HD во догледно време. Ако има еден збор да го опише ова спојување помеѓу технологијата и казината, тоа би било генијално.

Тркалото Рулет

Кога рулетот влегува во разговорот, тркалото никогаш не заостанува. Зазема централно место и ги одделува губитниците од победниците. Од мноштво причини, постојат два различни типа на тркала за рулет. Едниот има 37 слотови, а другиот 38, но сите броеви сумираат 666 – чудно, нели?

Обично, броевите имаат црвена и црна боја наизменично, и еден или два зелени слотови за нула и двојна нула. Оваа поставка седи на два внимателно поставени лежишта кои го олеснуваат лесното вртење и исто така ја одредуваат ефикасноста на тркалото. Потоа, тука е мала топка за рулет што го комплетира сетот.

Рулет во живо Велика Британија

Како да се победи на рулет – Колекција на статии

За американскиот рулет

Обложувалниците во САД се колнат во американскиот рулет, додека оние во Европа имаат тенденција да го избегнуваат. Тоа го наметнува прашањето: Зошто? Прво, доаѓа со два зелени слотови (0, 00), што го прави релативно тешко да се обезбедат хитови. Но, тоа не ги спречи играчите ширум САД да сакаат и да играат редовно.

За разлика од другите игри во казино, хит на американскиот рулет е чисто базиран на случајност. Никогаш не функционираат никакви трикови и стратегии, освен ако некој силен играч не забележи пристрасно тркало. Но, тука, обложувалниците се слични на другите игри со рулет. Значи, ако можете да играте еден, американскиот рулет не треба да претставува проблем.

За европскиот рулет

Главната разлика помеѓу европскиот рулет и американскиот е бројот на нула слотови на конусот. Европската верзија има една нула, а според обложувалниците, тоа малку го намалува работ на куќата. Од таа причина, обложувалниците ширум светот ја претпочитаат оваа верзија – повеќето доаѓаат од Европа.

Искрено, само неколку казина немаат европско тркало за рулет – само затоа што е профитабилно (до куќата) и ги возбудува обложувалниците исто така. Значи, ако се прашувате кое тркало за рулет е подобро меѓу нив, одете по европската верзија. На тој начин, казиното ќе има предност од само 2,63% пред вас.

Играјте рулет

Па, како и каде може да играте рулет? Одговорот зависи од вашиот избор. Постојат опции за тули и мотори, казина преку Интернет и комбинација од двете (рулет во живо на Интернет). За најдобри резултати, најдете кориснички прегледи во форуми преку Интернет и пребарувачи за препораки.

Но, ако сте целосно нови во играта, најпрво ловете за бесплатни вртења. Тие ќе ви дадат груба идеја за тоа што да очекувате од играта и исто така ќе ја изградат вашата самодоверба на патот. Од таму, можете да го направите првиот депозит и да видите што ќе се случи. Со среќа!

Сè што треба да знаете за онлајн рулетот!

Дали функционира системот за обложување рулет?

Рулетот е игра на среќа. Бидејќи 7 црно излегува во еден вртење нема да има никакво влијание на следното вртење. Со ова, одговорот на прашањето е едноставно кажано, не. Овие системи за обложување рулет не работат. Кога се обложувате на спин за рулет, се обложувате на случајност.

Дали има предности да се игра рулет преку Интернет?

Нема да имате потреба да патувате во Лас Вегас. Beе бидете во право во удобноста на вашиот дом или каде и да имате интернет-врска. Исто така, нема да има потреба да се одмори од работа. Едноставно најавете се и играјте, толку е едноставно. Поголемиот дел од времето, минималниот облог е многу помал со онлајн рулетот. Ако не ви се допаѓа како ви оди среќата во едно казино, можете да промените казина со неколку допири или кликања.

Дали куќата има предност со нула и двојна нула?

Казиното плаќа коефициент 1:35. Ако обложувавте 1 долар на секој од броевите плус нула и двојна нула, ќе излезевте со загуба од 2 долари. Вака куќата има предност со оние дополнителни 2 броја на таблата Рулет.

Јас направив депозит и рулетот е исклучен од бонусот, зошто?

Ниту едно казино нема да ви дозволи да ги користите вашите бонус средства на Рулет. Никој од нив не кажува зошто во условите и условите. Единствено што можеме да претпоставиме е дека играчот би имал предност во Рулет и би го исчистил бонусот за профит. Ова не е нешто што казиното сака да се случува.

Дали е легално да поседувате тркало со рулет?

Ова ќе зависи од тоа во која држава живеете и кои се законите во вашата држава. Понекогаш, на јурисдикциите не им пречи ако имате казино опрема. Единственото правило е дека оваа опрема за казино не може да се стави во игра. Исто така, мора да се смета за антички.

Дали рулетот преку Интернет е бесплатен?

Вашата сметка секогаш можете да ја користите во режим на практика. Повеќето од онлајн казината имаат режим на вежбање. Ова е местото каде што тие ви даваат пари без ризик за да играте бесплатно. Во оваа смисла само можете да играте онлајн рулет бесплатно.

Кои се неколку совети за најдобро обложување во рулет?

Работ на куќата секогаш ќе биде ист. Најдобрите облози во Рулет обично се мешаат обложувалниците. Обложувајте се и на црвена и на црна боја. Обложувајте се на непарни и парни. Обложувајте се на сите 1-18 и 19-36. Кој знае дека може да излезеш напред.

Дали има најлоши облози за рулет?

Ако се обложите на само еден број, вашите шанси за победа се доста мали. Меѓутоа, ако сте шестата личност што го дала вашиот облог, вашите шанси се многу подобри. Работ на куќата е ист, без оглед на се.

Може ли да им се верува на игрите со рулет преку Интернет?

Единствените онлајн казина во целина на кои може да им се верува се легитимни казина. Овие казина ќе користат генериран случаен број за да го изберат бројот на кој топката се спушта.

Дали има вид на системи за обложување што луѓето ги користат во рулетот?

Постојат неколку видови на системи за обложување што може да се користат за онлајн рулет. Секој од системите за обложување ќе ви даде општа идеја за тоа како и кога да го прилагодите вашиот облог. Треба да имате во предвид дека не постои систем за обложување каде што можете да го победите казиното сто проценти од времето. Најдобро е да користите систем за обложување само за рекреација.

Што е добро казино за рулет онлајн?

Има толку многу онлајн казина. Секој од нив нуди рулет. Ако сакате да добиете почеток, погледнете ги прегледите на некои. Ова треба да ви даде свежа идеја за тоа кое онлајн казино најдобро одговара на вашите потреби и желби за онлајн рулетска игра.

Може ли луѓето да создадат жив рулет?

Искрено нема начин да се победи играта. Ако можете да ги префрлите шансите во ваша корист и да излезете пред, јас би играл Рулет за живеење. Мислам дека ќе има многу луѓе што би.

Дали постои возраст од мнозинство за играње на рулет преку Интернет?

Многу од онлајн казината бараат само да имате 18 години. Има многу малку онлајн казина за кои е потребно да имате 21 година. Прво ќе треба да ги прочитате условите и условите на казиното во кое размислувате да играте.

Дали постои разлика помеѓу американскиот, европскиот и францускиот рулет, што?

Работ на куќата е главната разлика помеѓу 3-те варијации. Тркалото Американски рулет има двојна нула на себе, заедно со единствената нула. Европското и француското тркало ја имаат единствената нула. Работ на куќата во американската верзија е обично 5,26. Во европската верзија, тоа е 2,7. Француската верзија ќе им плати на играчите половина од нивниот облог ако топката падне на нула. Француската верзија на работ на куќата е 1,35.

Дали постои руски рулет? Може ли да се игра на Интернет?

Рускиот рулет се игра со пиштол. Тоа не е казино игра. Оние кои играат се коцкаат со своите животи дека времето кога ќе го повлечат чкрапалото нема да биде времето кога пиштолот ќе им се однесе во главата.

Дали е легално да се користи систем за обложување? Може ли да го користам Мартингејл?

Обложувалните системи генерално не работат. Меѓутоа, ако се чувствувате поудобно во обложување со Мартингејл, можете да го сторите тоа. Тие се совршено легални. Само не лажеш.

Ако сум домаќин на рулет и ноќ на Блек Jackек, дали ќе заработам пари?

Треба да победиш. Но, има само мал раб на куќата за двете игри. Можеби сакате да имате доволно за да покриете добивки на сите играчи, за секој случај.

Колку можете да добиете обложување на црна или црвена боја во рулет?

На долг рок, ќе изгубите пари. Обложување само на црвена или црна боја значи дека имате 50% шанси за победа. Шансите се против вас и ќе освоите нешто како 47% од времето. Затоа, краткиот одговор на ова прашање е ништо.

Дали има шанси за кој било број во рулетот?

Ова зависи од варијацијата на Рулетот што ја играте. Европската и француската варијација имаат 1:37, а американската варијација 1:38.

Што е рулет во живо? Како работи?

Не можете да играте рулет во живо бесплатно. Видео рулетот ќе биде на видео екран, слично на слот машина. Во живо, рулетската игра ќе има дилер што стои на масата подготвен преку топката за вас. Казиното ќе треба да му плати на својот дилер.

Каков вид на етикета ви треба за рулет во живо?

Во суштина, треба да избегнувате да се опивате премногу. Никој не сака да седи на маса Рулет со некој кој е гласен и досаден. Ако пушите, треба да го ограничите бројот на пушени цигари. Исто така, следете ги правилата на дилерот. Дилерот ќе ве извести кога е време да ставите облог и кога повеќе не може да се обложува. Исто така, не заборавајте да го советувате продавачот. Знајте ги правилата и јазикот на играта.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu