Bitcoin казина

Биткоин и онлајн казина

За оние кои се нови за биткоините, ова е виртуелна валута што сега е достапна на Интернет. Таа е една од најчестите и најпопуларни форми на криптовалута. Врз основа на неговата популарност, многу казина сега го користат како опција и за депонирање и за повлекување средства. Друга причина што толку многу казина прифаќаат криптовалута како што е Bitcoin е тоа што е толку лесен и брз и лесен за употреба и за депозити и за повлекувања.

Кои се казина за Bitcoin

Биткоин казината се оние казина кои сега нудат биткоини како друга опција за играчите да ги финансираат своите сметки. Она што го прави биткоинот толку различен е тоа што не постои ниту еден објект како банка што го надгледува. Тоа е валута што се користи меѓу врсниците. Начинот на кој тие се пренесуваат е со употреба на адреси кои се наменети за употреба на биткоин. Ова се сложени адреси кои се составени од броеви и знаци.

Иако постојат некои казина кои прифаќаат биткоини како начин на плаќање што е хибридни казина, има некои казина кои се целосно назначени за депозити и повлекувања само на биткоин. Хибридните казина ќе прифатат биткоини за депозит, а потоа ја претвораат вредноста во стандардна валута. Повлекувањето ќе се пренесе на дадената адреса на биткоин што ја дава играчот.

Онлајн казина прифаќаат Bitcoins во Велика Британија

Како да добиете Bitcoins

За оние кои се заинтересирани за биткоините како крипто валута, тие сакаат да знаат како можат да ги добијат биткоините. Тие ќе мора да ги купат овие и тие можат да користат услуги за размена како што се Kraken, BTC-e или Bitstamp како нивен ресурс. За да ги добиете биткоините, тие можат да бидат финансирани со банкарски трансфер или да користат ресурси како SEPA, ACH или жичен трансфер. Со некои истражувања, заинтересираните купувачи можат и други опции за плаќање на биткоини како некои кредитни картички или некои даватели на е-паричници. Може дури има можност да се користат ваучери за плаќање.

Како да депонирате на вашата казино-сметка

Процесот за депонирање на биткоини во казино за биткоин е релативно едноставен. Прво, играчот се регистрира во казиното. Потоа, откако ќе го сторат тоа, тие ќе ја добијат својата адреса за биткоин. Ова е адресата што се користи за која било трансакција со биткоин помеѓу играчот и казиното. Следниот процес е блокчејн за биткоини да ја потврди трансакцијата. Обично, нема многу доцнење со ова. Општо земено, тоа треба да се потврди во рок од еден час. Откако ќе се случи овој процес, парите ќе се покажат на сметката на казиното на играчот и тие се подготвени да уживаат во забавата што ги чека казиното.

Она за што играчите не треба да заборават е да бидете сигурни дека се свесни за какви било бонуси што се нудат во казино. Тие треба да бидат достапни за депонентите на биткоин исто како и за сите други штедачи. Награда од повеќекратни бонуси ќе им даде на играчите шанса да играат со некои бесплатни пари.

Како да ги искористите вашите добивки?

Депонент на биткоин ќе открие дека исплаќањето на нивните добивки е исто толку лесно како што било за депонирање. Играчот треба да ги испрати монетите на нивната назначена адреса на услугата за размена. Потоа монетите се продаваат на оваа услуга за размена и потоа се договараат средствата да бидат повлечени од нив. Ова може да биде во форма на банкарски трансфер или некои од другите опции што тие можат да ги понудат. Повеќето експерти за биткоини предлагаат преземање на бесплатен паричник биткоин кој треба правилно да се заштити со силна лозинка. Корисниците на Биткоин исто така треба да бидат свесни дека има флуктуации што се случуваат во цените на биткоинот.

Кои се поволностите за играње со Bitcoins?

Има многу големи придобивки од користењето на биткоини за финансирање и повлекување од сметка на казино, како што се:

  • Процесот на депонирање доаѓа без наплата, а супер е лесен за правење. Несомнено, тоа е исто така многу безбеден и безбеден метод за финансирање сметка на казино. Не е невообичаено играчите кои користат стандардни методи на депонирање да мора да плаќаат такса за повлекувањето поради обработката. Со биткоините, ова не е проблем бидејќи овие такси не постојат. Значи, тоа е ситуација на победа и за казиното и за играчот.
  • Нема формални институции како банки или владини регулативи кога станува збор за биткоини. Овие субјекти немаат пристап до средствата, како што се можност за замрзнување на средствата, што е секогаш можност со традиционалната валута. Ова е придобивка што е важна за оние кои уживаат на интернет казина каде што не е легално во нивната земја да го прават тоа.
  • Анонимноста за коцкање преку Интернет е уште една огромна придобивка. Биткоин казината обично бараат од играчот да обезбеди е-пошта и лозинка. Обично, нема потреба да давате какви било лични информации.

Игри во казина за Bitcoin

Она што е возбудливо е дека казината со Биткоин, во најголем дел, се како и секое онлајн казино, што значи дека ги нудат сите исти видови игри. Кои вклучуваат слотови и игри на маса. Веројатно е присутна во казината со Биткоин, што е показател за фер-плеј. Играчите можат да го потврдат ова со употреба на матични броеви заедно со дополнителни информации. Ова ќе варира во зависност од секоја страница на казино Bitcoin.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu