Kazinove Bitcoin

Bitcoin dhe Kazinotë Online

Për ata që janë të rinj në bitcoins, kjo është një monedhë virtuale që tani është në dispozicion në internet. Shtë një nga format më të zakonshme dhe më të popullarizuara të kriptomonedhës. Bazuar në popullaritetin e saj, shumë kazino tani po e përdorin atë si një mundësi për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve. Një arsye tjetër që kaq shumë kazino po përdorin kriptovaluta të tilla si Bitcoin është se është kaq i përshtatshëm dhe i shpejtë dhe i lehtë për t’u përdorur si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet.

Cilat janë kazinotë Bitcoin

Kazinotë Bitcoin janë ato kazino që tani ofrojnë bitcoin si një mundësi tjetër për lojtarët për të financuar llogaritë e tyre. Ajo që e bën Bitcoin kaq të ndryshëm është se nuk ka asnjë institucion si një bankë që e mbikëqyr atë. Isshtë një monedhë që përdoret midis kolegëve. Mënyra e transferimit të tyre është me përdorimin e adresave që janë caktuar për përdorimin e bitcoin. Këto janë adresa komplekse që përbëhen nga numra dhe karaktere.

Megjithëse ka disa kazino që pranojnë bitcoins si një formë pagese e cila është kazino hibride, ka disa kazino që janë përcaktuar plotësisht në depozita dhe tërheqje vetëm të bitcoin. Kazinotë hibride do të pranojnë bitcoin për një depozitë, pastaj konvertojnë vlerën në një monedhë standarde. Tërheqjet do të transferohen në adresën e dhënë bitcoin që jep lojtari.

Kazinotë online që pranojnë Bitcoins në MB

Si të merrni Bitcoins

Për ata që janë të interesuar për bitcoins si një kriptomonedhë, ata duan të dinë se si mund t’i marrin bitcoin. Ata do të duhet t’i blejnë këto, dhe ata mund të përdorin shërbime të këmbimit të tilla si Kraken, BTC-e ose Bitstamp si burim të tyre. Për të marrë bitcoin, ato mund të financohen me një transfer bankar ose të përdorin burime si SEPA, ACH ose një transferim telash. Me disa hulumtime, blerësit e interesuar mund të kenë mundësi të tjera për të paguar bitcoin si disa karta krediti, ose disa ofrues të portofolit elektronik. Mund të jetë edhe një mundësi për të përdorur kupona pagese.

Si të depozitoni në llogarinë tuaj të kazinosë

Procesi për të depozituar bitcoin në një kazino bitcoin është relativisht i thjeshtë. Së pari, lojtari regjistrohet në kazino. Pastaj pasi ta bëjnë, ata do të marrin adresën e tyre të bitcoin. Kjo është adresa që përdoret për ndonjë nga transaksionet e bitcoin midis lojtarit dhe kazinosë. Procesi tjetër është që blockchain për bitcoin të konfirmojë transaksionin. Zakonisht, nuk ka shumë vonesë me këtë. Në përgjithësi, duhet të konfirmohet brenda orës. Pasi të ketë ndodhur ky proces, paratë do të shfaqen në llogarinë e kazinosë së lojtarit dhe ata janë gati të shijojnë argëtimin që kazinoja i pret.

Ajo që lojtarët nuk duhet të harrojnë për asnjërën prej tyre është të sigurohen se janë në dijeni të ndonjë bonuse kazinoje që ofrohet. Ato duhet të jenë në dispozicion për depozituesit e bitcoin ashtu si janë për çdo depozitues tjetër. Një shpërblim prej shumë herë shpërblimesh do t’u japë lojtarëve një shans për të luajtur me disa para falas.

Si të shlyeni fitimet tuaja?

Një depozitues i bitcoin do të zbulojë se arkëtimi i fitimeve të tyre është po aq i lehtë sa të depozitohej. Lojtari duhet të dërgojë monedhat në adresën e caktuar të shërbimit të këmbimit. Monedhat pastaj i shiten këtij shërbimi shkëmbimi dhe më pas rregullojnë që fondet të tërhiqen prej tyre. Kjo mund të jetë në formën e një transferimi bankar ose disa nga opsionet e tjera që ata mund të ofrojnë. Shumica e ekspertëve në bitcoin sugjerojnë të bëjnë një shkarkim të një portofoli falas bitcoin që duhet të mbrohet siç duhet me një fjalëkalim të fortë. Përdoruesit e Bitcoin duhet gjithashtu të jenë të vetëdijshëm se ka luhatje që ndodhin në çmimet e bitcoin.

Cilat janë përfitimet e lojës me Bitcoins?

Ka shumë përfitime të mëdha për të përdorur bitcoins për të financuar dhe tërhequr nga një llogari kazino, të tilla si:

  • Procesi i depozitimit vjen pa pagesë dhe është shumë i lehtë për tu bërë. Padyshim që është gjithashtu një metodë shumë e sigurt dhe e sigurt për financimin e një llogarie kazinoje. Nuk është e pazakontë që lojtarët që përdorin metodat standarde të depozitimit të duhet të paguajnë një tarifë për tërheqjet e tyre për shkak të përpunimit. Me bitcoin, kjo nuk është problem pasi këto tarifa nuk ekzistojnë. Pra, është një situatë fitore për të dy kazinotë dhe lojtarin.
  • Nuk ka institucione zyrtare si bankat ose rregulloret e qeverisë kur bëhet fjalë për bitcoin. Këto subjekte nuk kanë qasje në fonde, siç është aftësia për të ngrirë fondet, gjë që është gjithmonë një mundësi me monedhën tradicionale. Ky është një përfitim që është i rëndësishëm për ata që janë duke shijuar kazinotë në internet ku nuk është e ligjshme në vendin e tyre ta bëjnë këtë.
  • Anonimiteti i lojërave të fatit në internet është një përfitim tjetër i madh. Kazinot e Bitcoin zakonisht kërkojnë nga lojtari të sigurojë një adresë email dhe fjalëkalim. Zakonisht, nuk ka ndonjë kërkesë për të dhënë ndonjë informacion personal.

Lojëra në kazinotë Bitcoin

Ajo që është emocionuese është se Kazinot Bitcoin, në pjesën më të madhe, janë si çdo kazino në internet, që do të thotë se ato ofrojnë të gjitha llojet e njëjta të lojërave. Të cilat përfshijnë lojëra elektronike dhe lojëra në tryezë. Ndoshta është i pranishëm në kazinotë Bitcoin, i cili është një tregues i lojës së ndershme. Lojtarët mund ta konfirmojnë këtë me përdorimin e numrave ID të bastit së bashku me informacione shtesë. Kjo do të ndryshojë në përputhje me secilën faqe të kazinosë Bitcoin.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu