Baccarat

Kur luan Baccarat me para të vërteta

Bixhozi është një lojë magjepsëse që shpesh bën që vizitorët e kazinosë të braktisin vendimmarrjen etike. Për fat të mirë, ka mënyra se si ju mund të qëndroni të përgjegjshëm ndërsa luani me para të vërteta. Disa tregues që duhen marrë në konsideratë përfshijnë krijimin e një buxheti të arsyeshëm, caktimin e një çmimi fitues dhe luajtjen gjatë matjes.

Çdo lojtar me përvojë e di rëndësinë e krijimit të një buxheti. Me pak fjalë, kjo siguron që ju të mos shpenzoni tepër. Vendosja e qëllimit është e favorshme edhe për lojën përgjegjëse. Larg dhe larg faktori më i rëndësishëm i bixhozit të ndjeshëm është të luash ndërsa je i matur. Të pini shumë pije do të dëmtojë shpejt gjykimin tuaj dhe do ta bëjë kujtesën tuaj të paqartë.

Çfarë është Baccarat?

Bacarat e drejtpërdrejtë është një version i lojës së krahasimit të kartave të kazinosë në të cilin lojtarët marrin pjesë në distancë ndërsa shohin të gjitha veprimet e tregtarit në kohë reale. Një lidhje interneti përdoret për të transmetuar veprimet e tregtarit të kartave në ekranin e lojtarit gjatë gjithë lojës. Shpesh përfshihet një opsion bisede.

Modaliteti i drejtpërdrejtë mund të përdoret për të luajtur versione të ndryshme të baccarat- punto banco, kimisë ose bankës. Sidoqoftë, Punto Banco është versioni më i popullarizuar i lojës dhe shpesh quhet thjesht baccarat. Ky version i detyron lojtarët të bëjnë lëvizje bazuar në kartat që u janë dhënë atyre.

Rregullat themelore të Baccarat

Lojtarët e baktereve mund të bëjnë bast në tre rezultate të mundshme të krahasimit të kartës – bankier, lojtar ose barazim. Lojtarët fillojnë duke vendosur së pari bastet e tyre, atëherë tregtari shpërndan dy letra ballë për ballë si për lojtarin ashtu edhe për duart e bankierit. Qëllimi i lojës është që të merrni një shumë prej nëntë letrash ose afër.

Ace ka një vlerë prej një ndërsa kartat e fytyrës dhe dhjetëra kanë vlerën zero. Nëse shuma e kartave është përtej nëntë, shifra e fundit e shumës bëhet vlera aktuale. Gjithsej 15 kthen një vlerë prej pesë e kështu me radhë.

Nëse totali është më pak se pesë, tërhiqet një kuti e tretë.

Strategjia Themelore e Baccarat

Baccarat përfshin bast të verbër, kështu që nuk ka më shumë strategji sesa intuitë. Megjithatë, lojtarët mund të bëhen më mirë ndërsa vazhdojnë të luajnë duke ndjekur fitimet e tyre dhe duke ditur se kur të bëjnë bast për bankierin, lojtarin ose barazimin. Strategjia kryesore qëndron në ndryshimin e njësive të basteve.

Kur jeni në një seri humbjesh, strategjia më e mirë është vazhdimi i ngritjes së aksioneve nga një njësi në çdo raund. Kjo ofron mundësinë e rikuperimit të parave të humbura kur lojtari përfundimisht bën një telefonatë të duhur.

Një mashtrim tjetër është të bastesh vazhdimisht përgjatë një modeli. Mos kaloni te bankieri nëse lojtari po fiton.

Kazino Baccarat drejtpërdrejt në Mbretërinë e Bashkuar

Historia e Baccarat

Dy teori janë të shumta duke pretenduar të shpjegojnë origjinën e baccarat. Një teori pretendon se loja lindi në Itali dhe u bë e njohur në shekullin e 15 në Francë, pasi ajo u luajt nga ushtarë që kishin shërbyer në luftën Franko-Italiane.

Një tjetër teori pretendon se loja lindi në shekullin e 19-të.

Në ditët e tij të hershme, të tre versionet e baccarat ishin njësoj të popullarizuara. Ndërsa loja evoluoi, megjithatë, Punto Banco (lojtar dhe bankier) u bë më i popullarizuar se të tjerët për shkak të lehtësisë së lojës.

Kjo karakteristikë është ajo që e bëri atë ideal për adaptim në kazinotë ku lojërat duhet të jenë të shpejta dhe të lehta për tu kuptuar.

Luaj Baccarat Online

Baccarat është e popullarizuar me rrota të larta ashtu si në shumicën e rajoneve të tjera të botës. Akoma, bastisësit e zakonshëm mund ta luajnë këtë lojë në ndonjë prej kazinove të shumta që e ofrojnë atë në internet dhe në qendrat e bazuara në tokë.

Natyra intuitive e baccarat e bën atë një mundësi të besueshme të lojërave të fatit edhe për lojtarët fillestarë.

Pikat e Betfair dhe William Hill janë kazinotë më të njohura që ofrojnë baccarat me bazë në tokë. Loja e popullarizuar nga James Bond në kohët e fundit tërheq kumarxhinjtë si një magnet. Të dy pikat e shitjes gjithashtu ofrojnë lojën në internet.

Të gjithë ju duhet të dini në lidhje me baccarat online!

A Duhet Të Bëni Gjithmonë në Banker?

Shanset për bastin e bankës janë 45.85%. Shanset e lojtarëve favorizojnë rreth 44.62%. Diferenca është mjaft e rëndësishme për të merituar më shumë fitime bankare se çdo lloj tjetër. Baccarat është i njohur mirë për avantazhin e lojtarit që krijon.

A funksionon numërimi i kartave në Baccarat Live?

Baccarat ka shumë të përbashkëta me Blackjack. Ata të dy janë ndërtuar mbi aktin e parashikimit të kartave që do të shpërndahen. Numërimi i kartave i lejon lojtarët të përdorin strategjinë e këtij parashikimi. Nëse lojtarët janë në gjendje të mbajnë gjurmët e kartave që janë shpërndarë, atëherë ata kanë një ide më të mirë se cilat letra kanë mbetur. Kjo e bën numërimin e kartave shumë të dobishme për t’u përdorur kur luani Baccarat.

Cilat janë bastet më të mira në tregun e drejtpërdrejtë të tregtarëve?

Baccarat ka shanset më të ulëta në shtëpi nga çdo lojë tryeze në një kazino. Një bast bankier ka një avantazh shtëpie prej 1.06%. Kjo u siguron lojtarëve një avantazh të madh. Byshtë larg një nga bastet më të sigurta që çdo lojtar mund të bëjë. Përparësia e shtëpisë për bastet e lojtarëve është 1.24%., Dhe barazimi ka një avantazh shumë më të madh prej 14.36%.

Çfarë është Komisioni i Baccarat?

Komisioni Baccarat është një akt balancimi që kompenson avantazhin e lojtarit më të madh se normalja që paraqet Baccarat. Komisioni ngarkon një taksë 5% për të gjitha fitimet e basteve bankare. Pavarësisht nga pagesa shtesë, bastet e bankierëve mbeten basti më fitimprurës për të bërë.

Sa kuverta përdoren në një Lojë Online Baccarat Live?

Lojërat tradicionale Baccarat përdorin një set prej tetë kuvertash me 52 letra secila. Kazinotë në internet mburren me variacione të Baccarat që përdorin një numër tjetër. Këto variacione zakonisht ofrojnë një kthesë në rregullat zyrtare, por ruajnë thelbin e Baccarat.

Si mund të bëj bast në një tryezë Baccarat Live?

Baccarat ka tre mundësi në dispozicion për të vendosur bastoret. Lojtarët mund të zgjedhin të bëjnë bast për bankierin, lojtarin ose barazimin. Qëllimi është të parashikojmë se cila dorë do të fitojë. Në një tryezë fizike Bacarat kjo paraqitet nga tre qarqe. E njëjta gjë është e vërtetë për Baccarat. Lojtarët vendosin bastin e tyre në rrethin përkatës dhe tregtari merret me duart. Nëse lojtari parashikon saktë, ata fitojnë bastin.

Cili është basti minimal në një tryezë të drejtpërdrejtë të baktereve?

Bast minimal për tavolina tradicionale Baccarat është zakonisht rreth 1. Tavolinat VIP kërkojnë një minimum të ndryshëm pasi ato janë të populluara nga rrotulla të larta. Basti minimal VIP mund të jetë diku midis 5 ose 10.

Cilat janë avantazhet për të luajtur bacare online?

Kumari në internet ka përparësi specifike të dhëna nga natyra e tij virtuale. Shtë shumë akomodues, mund të luhet në çdo kohë dhe zakonisht përmban stimuj kazinotë fizike jo. Në rastin specifik të lojtarëve Baccarat mund të rregullojë nivelin e aftësive për të akomoduar të kuptuarit e tyre aktual të lojës.

Pse është bakarati i popullarizuar në Kinë?

Baccarat u detyrohet popullaritetit të saj dy faktorëve të ndërthurjes. Ishte një nga lojërat e para të tryezës që u prezantua në Kinë, dhe loja e saj e komplimenton bestytnitë tradicionale kineze. Kultura kineze beson se numri tetë është me fat, dhe tetë figura në bazat themelore të Baccarat. Tetë është numri i kuvertave të përdorura për një lojë tradicionale, dhe tetë është gjithashtu letra që ofron një fitim të menjëhershëm.

Si mund të luaj Baccarat Online?

Baccarat është në dispozicion praktikisht nga faqet e lojërave të fatit në internet. Në mënyrë që lojtarët të marrin pjesë në një lojë ata duhet të bëhen anëtarë të faqes që e ofron atë. Ata gjithashtu duhet të plotësojnë kërkesat e regjistrimit të një depozite minimale. Sapo llogaria të jetojë drejtpërdrejt dhe ata të holla të bast, lojtarët mund të luajnë çdo lojë që ata duan.

Si mund të fitoj në Baccarat Live?

Fitimi i një grushti shteti Baccarat realizohet duke parashikuar saktë se kush do ta mbajë dorën fituese. Më shpesh ky është ose bankier ose lojtar. Lojërat me kravata janë shumë unike. Shumicën e kohës zgjedhja e lojtarit është një hamendje. Sidoqoftë, strategjia mund të përdoret për të fituar më shumë sukses. Lojtarët mund të ndjekin statistikat, të vendosin bast për shanset, dhe vlerat e çipave mund të caktohen në më shumë se një zgjedhje.

A është e sigurt të luash Baccarat Live?

Të luani Baccarat drejtpërdrejt në mënyrë të sigurt është çështje e zgjedhjes së një kazinoje me reputacion në internet për të luajtur. Për sa kohë që kazino virtuale është e besueshme dhe e sinqertë, çdo lojë e luajtur në të do të jetë një rrezik i sigurt.

Cili është ndryshimi midis Baccarat Live dhe Baccarat Luajnë në një Kazino Aktuale?

Baccarat Live mbart komoditetin dhe stimujt që mbartin të gjitha lojërat virtuale. Mund të luhet kudo, në çdo kohë dhe shoqërohet me bonuse të dobishme të besnikërisë. Baccarat fizike është i mbyllur në kazinonë në të cilën është vendosur. Live Baccarat gjithashtu ofron lojtarë të mençur të luajnë të dhëna që mund të përdorin për të gjeneruar strategji vepruese.

Cili është ndryshimi midis Live Baccarat dhe RNG Baccarat?

RNG qëndron për gjenerimin e numrave të rastit dhe është një program kompjuterik që funksionon. Gameplay simulon Baccarat aktuale por është plotësisht mekanik. Tregtari i drejtpërdrejtë Baccarat luhet me një tregtar njerëzish të kazinove. Transmetohet në pajisje akomoduese dhe luhet në kohë reale. Ajo mban një ndjenjë shumë autentike sepse në thelb është një lojë e drejtpërdrejtë e Baccarat. Lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve gjithashtu mund të akomodojnë shumë lojtarë.

Si mund të luaj Baccarat Live?

Një grusht shteti Baccarat fillon me një periudhë bastesh. Lojtarët caktojnë vlerat e tyre të çipave në rrethin e tyre të zgjedhur. Kjo mund të bëhet duke klikuar në njërën nga tre zgjedhjet përkatëse. Më pas tregtari merret me të dyja duart dhe vlerat e kartës përmbahen. Dora fituese është ajo më e afërta me numrin nëntë. Grushti i shtetit fitohet duke supozuar saktë se cila dorë do të fitojë ndeshjen.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu