Këshilla Baccarat

Këshilla Baccarat

Për vite me radhë, loja e baccarat ka kultivuar atë ajër të sofistikimit dhe ekskluzivitetit. Filmat që përfshijnë shfrytëzimet e James Bond nuk ndihmojnë as pasi ndihmuan edhe në ndërtimin e markës së lojës tryezë si një nga lojërat më elegante për të luajtur. Dhe meqenëse loja mori një ajër të sofistikimit, shumë lojtarë mendojnë se loja është e vështirë për tu luajtur. Po, loja e bacarës mund të luhet në vende dhe vende të caktuara, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund ta luani këtë lojë në një mënyrë të rehatshme. Nëse jeni i ri në lojë dhe doni të rrisni shanset tuaja për të fituar çmimin kryesor, atëherë ju sugjerojmë të merrni parasysh këshillat e mëposhtme të shpjeguara më poshtë.

Këshillë Bacarat Nr. 1- Harrojeni Lidhjen

Ekzistojnë tre rezultate ose baste që mund të bëhen në tryezën e baccarat – ju mund të vini bast në Lojtar, Banker dhe një Lidhje. Nga këto, dy rezultate ose baste kanë një avantazh të ulët të shtëpisë që mund të funksionojë në favorin tuaj. Banka përmban një avantazh shtëpie prej 1.06% dhe dora e Lojtarit mburret me një avantazh shtëpie prej 1.24%. Kjo do të thotë që ju mund të humbni 1.06 njësi për çdo 100 njësi të luajtura në Dorën e Bankës. Dhe nëse luan anën e Lojtarit, mund të presësh të humbasësh 1.24 njësi të basteve për çdo 100 njësi të luajtura. Tani, le të flasim për bast kravatë. A e dini se buza e shtëpisë për kravatë është llogaritur në 14.4%? Pra, nëse luani 100 njësi bastesh në ditë, duhet të prisni humbje prej afërsisht 14.4 njësi. Nëse doni të përmirësoni shanset tuaja për të fituar në lojën e baccarat, atëherë ju rekomandojmë që të hiqni kravatë.

Këshillë Baccarat Nr. 2- Bast për Banker

Nëse do të heqim bastin për barazim, atëherë ku duhet t’i vendosni paratë tuaja? Nëse jeni duke bërë udhëtimin tuaj të parë në tryezën e baccarat, atëherë bastja e parë dhe më e rëndësishme që duhet të bëni duhet të jetë në Banker. Banker merr përsipër punën, dhe kjo do të fitojë pak më shumë se 50% të kohës. Tani për të kompensuar këtë, lojtari fitues pritet të paguajë një komision prej 5%.

Këshillë Baccarat Nr. 3 – Rrini me Banker derisa të Ju Dështojë

Lojtarët me përvojë e dinë vlerën e trendeve dhe vija. Nëse vini re se Banker vazhdon një varg (ose rezultati i Banker vazhdon të dalë), atëherë është më mirë ta zgjidhni atë me këtë opsion. Por mbani në mend se një varg do të vazhdojë për një kohë të pacaktuar. Në një moment, ajo do të marrë fund. Për t’u përgatitur për këtë skenar, ju mund të dëshironi të menaxhoni dhe kontrolloni shumat tuaja të basteve.

Këshillë Baccarat nr. 4- Prisni për një rezultat tjetër pasi të keni humbur me Banker

Nëse ka një seri të një Bankeri dhe ajo papritmas ndalet, përgjigjja e zakonshme është të bastësh në Player. Për të rritur shanset për të fituar, duhet të prisni edhe një vendim ose rezultat para se të bëni një bast tjetër.

Këshillë Bacarat Nr. 5- Një lidhje nuk llogaritet

Bestshtë më mirë të shikoni lidhjet thjesht si një ‘pauzë’ në veprim, ose një ndërprerje në sekuencën e rezultateve të Banker dhe Player. Nëse jeni ballafaquar me një Bankier, Banker dhe një Lidhje, sigurohuni që të injoroni Lidhjen. Bast juaj duhet të jetë gjithmonë në lojtar.

Këshillë Baccarat Nr. 6- Ndiqni Luajtësin derisa të Ju Dështojë

Këtu është një skenar që duhet t’ju bëjë të rimendoni strategjinë tuaj. Nëse Banker fiton mbi Player, mos prisni për një rezultat tjetër për të marrë një vendim bast. Sapo Player të humbasë ndaj Banker, vendosni paratë tuaja në dorën e Banker. Dhe nëse në rast se humbet, shihni Këshillën Nr. 3.

Këshillë Baccarat Nr. 7 – Kini kujdes me Mini-Baccarat tuaj

Tabela mini-baccarat mund të jetë e vogël dhe lejon baste minimale, por gjithashtu vjen me një numër disavantazhesh. Ekzistojnë dy ndryshime kritike midis lojës së zakonshme të baccarat dhe mini-baccarat. Së pari, është tregtari që merret me kartat. Dhe dy, mini-baccarat ofron një version më të shpejtë të lojës. Mesatarisht, lojtarët mund të përballen me 200 vendime çdo orë. Bastet janë të ulëta këtu, por nëse përballeni me 200 vendime në orë, atëherë dëmi mund të jetë i dhimbshëm nëse nuk është dita juaj. Nëse do të luani mini-baccarat, atëherë duhet të përqendroheni në bastet e Banker deri sa të humbasë.

Këshillë Bacarat Nr. 8- Jini të Mençur kur bëhet fjalë për Menaxhimin e Parave

Ky rregull është thelbësisht i vërtetë për pothuajse të gjitha llojet e lojërave të kazinosë, përfshirë baccarat. Nëse po përballeni me një seri humbjesh, është më mirë që të ndaloni lojën tuaj dhe të merrni frymë. Ka mënyra të ndryshme se si të relaksoheni dhe të hiqni mendjen nga tryeza e bacareve. Për shembull, mund të bëni një shëtitje të shkurtër ose të bisedoni me mikun tuaj. Gjithashtu, nëse keni fituar një shumë të mirë, merrni parasysh largimin nga tabela. Bettershtë më mirë ta mbyllësh natën me një sasi të vogël fitimesh sesa ta humbasësh të gjithë.

Pikat e Marrjes

  • Loja e baccarat mund të duket elegante dhe e sofistikuar, por në fakt është argëtuese dhe e thjeshtë për tu luajtur
  • Një nga mënyrat më të mira për të rritur shanset tuaja për të fituar një lojë baccarat është të mësoni dhe të mësoni përmendësh disa këshilla
  • Një nga këshillat më të njohura është të shkoni me dorën e Bankierit dhe të injoroni lidhjen. Banker ofron një avantazh shtëpie prej 1.06% ndërsa një Lidhje përmban një avantazh shtëpie prej 14.4%

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan 简体中文 Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu