Ruletë

Kur luani Ruletë me para të vërteta

Nuk ka asnjë grup rregullash që dallojnë një lojtar të mirë nga një i varfër. Megjithatë, ka sugjerime se si të luhet me përgjegjësi. Tre nga konsideratat më të zakonshme përfshijnë caktimin e një buxheti, vendosjen e një çmimi fitues dhe mbajtjen e mendjes tuaj për ju.

Mbi të gjitha, është e rëndësishme të vendosni kufizime në shpenzimet tuaja. Përndryshe, ju jeni të detyruar të shpenzoni shumë. Çimentimi i një objektivi fitues është po aq thelbësor. Duke vepruar kështu, ju qëndroni të përqendruar në lazer në qëllimin tuaj ndërsa jeni të përgjegjshëm. Së fundmi, këshillohet që të mos luani në gjendje të dehur. Alkooli vetëm do të dëmtojë shqisat tuaja, dhe harxhimi i tepërt do të çojë në lojë të papërgjegjshme.

Çfarë është Ruleta Online?

Padyshim, asgjë nuk mund të zëvendësojë tronditjen, transparencën dhe kënaqësinë që vijnë me ruletën e drejtpërdrejtë. Sidoqoftë, ka diçka që vjen afër – ruletë e drejtpërdrejtë në internet. Pra, harroni ato që mund të keni dëgjuar, këtu janë disa detaje me lëng për t’ju ndihmuar të filloni në pak kohë.

Për fillestarët, puntuesit duhet të vendosin baste pa probleme përmes sistemit paraprakisht. Dhe në rast se keni ndonjë pyetje në lidhje me lojën, dërgojini mesazhe atyre, ata do të përgjigjen përmes burimit live HD në kohën e duhur. Nëse ka një fjalë për të përshkruar këtë bashkim midis teknologjisë dhe kazinove, do të ishte e zgjuar.

Rrota e ruletës

Kur ruleta hyn në bisedë, rrota nuk është kurrë shumë mbrapa. Zë vendin e parë dhe ndan humbësit nga fituesit. Për një mori arsyesh, ekzistojnë dy lloje të ndryshme të rrotave të ruletës. Njëri ka 37 lojëra elektronike dhe tjetri 38, por të gjithë numrat përmbledhin 666 – të çuditshëm, apo jo?

Në mënyrë tipike, numrat kanë ngjyra të kuqe dhe të zeza në mënyrë të njëjtë, dhe një ose dy hapësira të gjelbërta për zero dhe dyfish zero. Ky cilësim ulet në dy kushineta të vendosura me kujdes, të cilat lehtësojnë rrotullimin pa ndërprerje dhe gjithashtu përcaktojnë efikasitetin e rrotës. Pastaj ka një top të vogël ruletë që kompleton setin.

Ruletë Live UK

Si të fitoni në Ruletë – Koleksioni i Artikujve

Rreth Ruletës Amerikane

Bartësit në SH.B.A. betohen për ruletën amerikane ndërsa ata në Evropë tentojnë ta shmangin atë. Kjo ngre pyetjen: Pse? Së pari, vjen me dy lojëra elektronike të gjelbërta (0, 00), duke e bërë relativisht të vështirë për të siguruar goditje. Por kjo nuk i ka ndaluar lojtarët në të gjithë SHBA të duan dhe ta luajnë rregullisht.

Ndryshe nga lojërat e tjera të kazinosë, bërja e një hiti në ruletën amerikane bazohet thjesht në rastësi. Asnjë hile dhe strategji nuk funksionon kurrë, përveç nëse një lojtar i mprehtë vëren një rrotë të njëanshme. Por këtu, bastet janë të ngjashme me lojërat e tjera të ruletës. Pra, nëse mund të luash një të tillë, ruleta amerikane nuk duhet të jetë problem.

Rreth Ruletës Evropiane

Dallimi kryesor midis ruletës evropiane dhe asaj amerikane është numri i lojërave elektronike zero në kon. Versioni evropian ka një zero, dhe sipas pjesëmarrësve në treg, kjo pakëson pak avantazhin e shtëpisë. Për atë arsye, pjesëmarrësit në të gjithë globin preferojnë këtë version – me shumicën e tyre që vijnë nga Evropa.

Sinqerisht, vetëm disa kazino nuk kanë një rrotë ruletë evropiane – thjesht sepse është fitimprurëse (për shtëpinë) dhe entuziazmon gjithashtu bastisësit. Pra, nëse po mendoni se cila rrotë ruletë është më e mirë midis të dyve, shkoni te versioni evropian. Në atë mënyrë, kazino do të ketë vetëm një avantazh prej 2.63% mbi ju.

Luaj Ruletën

Pra, si dhe ku mund të luani ruletë? Përgjigja varet nga preferenca juaj. Ka mundësi për tulla dhe motorë, kazino në internet dhe një kombinim i të dyjave (ruletë live online). Për rezultate më të mira, gjeni komente të përdoruesve në forume në internet dhe motorë kërkimi për rekomandime.

Por nëse jeni tërësisht i ri në lojë, kërkoni më parë rrotullime falas. Ata do t’ju japin një ide të përafërt se çfarë të prisni nga loja dhe gjithashtu do të ndërtojnë besimin tuaj gjatë rrugës. Nga atje, ju mund të bëni depozitimin e parë dhe të shihni se çfarë do të ndodhë. Paç fat!

Gjithë sa duhet të dini për Ruletën Online!

A funksionon sistemi i basteve në ruletë?

Ruleta është një lojë e fatit. Për shkak se 7 E zeza del në një rrotullim nuk do të ketë ndonjë efekt në rrotullimin tjetër. Thënë kjo, përgjigja e pyetjes është thënë thjesht, jo. Këto sisteme bastesh Ruletë nuk funksionojnë. Kur vini bast për një rrotullim të Ruletës, ju vini bast për fatin.

A ka përparësi për të luajtur ruletë në internet?

Ju nuk do të keni nevojë të udhëtoni në Las Vegas. Ju do të keni të drejtë në komoditetin e shtëpisë tuaj ose kudo që keni një lidhje interneti. Gjithashtu, nuk do të ketë nevojë për të marrë pushim nga puna. Thjesht identifikohuni dhe luani, është kaq e thjeshtë. Shumicën e kohës, basti minimal është shumë më i ulët me Ruletën në internet. Nëse nuk ju pëlqen se si po shkon fati juaj në një kazino, ju mund të ndryshoni kazinotë me disa trokitje ose klikime.

A ka shtëpia një avantazh me zero dhe dyfishtë?

Kazinoja paguan shanset 1:35. Nëse do të vendosnit $ 1 në secilin prej numrave plus zero dhe dyfish, do të dilni me një humbje prej $ 2. Kjo është mënyra se si shtëpia ka një avantazh me ato 2 numra shtesë në bordin e Ruletës.

Kam bërë një depozitë dhe ruleta përjashtohet nga bonusi, pse?

Asnjë kazino nuk do t’ju lejojë të përdorni fondet tuaja të bonusit në Ruletë. Askush prej tyre nuk thotë pse në termat dhe kushtet. E vetmja gjë që mund të supozojmë është që lojtari të ketë një avantazh në Ruletë dhe të pastrojë bonusin për një fitim. Kjo nuk është diçka që kazinoja pëlqen të ndodhë.

A është e ligjshme të zotërosh një rrotë ruletë?

Kjo do të varet nga cili shtet jetoni dhe cilat janë ligjet në shtetin tuaj. Ndonjëherë, juridiksionet nuk e kanë problem nëse keni ndonjë pajisje kazinoje. Rregulli i vetëm është që kjo pajisje kazino nuk mund të vihet në lojë. Gjithashtu, duhet të konsiderohet antike.

A është Ruleta Online falas?

Ju gjithmonë mund ta përdorni llogarinë tuaj në modalitetin praktik. Shumica e kazinove në internet kanë një mënyrë praktike. Kjo është ajo ku ata ju japin para pa rrezik për të luajtur falas. Në këtë kuptim vetëm mund të luani Ruletë në internet falas.

Cilat janë disa këshilla për bastet më të mira në ruletë?

Buza e shtëpisë do të jetë gjithmonë e njëjtë. Bastet më të mira në Ruletë janë zakonisht përzierja e basteve. Bast në të kuqe dhe të zezë. Bast në të dy çift dhe çift. Bast në të gjitha 1-18 dhe 19-36. Kush e di që mund të dilni përpara.

A ka ndonjë bast më të keq për të bërë në ruletë?

Nëse vini bast vetëm në një numër, shanset për të fituar janë mjaft të vogla. Sidoqoftë, nëse jeni personi i gjashtë që vendosni bastin tuaj, shanset tuaja janë shumë më të mira. Skaji i shtëpisë është i njëjtë pa marrë parasysh se çfarë.

A mund t’i besohen Lojërave Online me Ruletë?

Kazinot e vetme në internet në përgjithësi që mund të besohen janë kazinotë e ligjshme. Këto kazino do të përdorin një numër të rastësishëm të krijuar për të zgjedhur numrin në të cilin topi bie.

A ka ndonjë lloj sistemi bastesh që njerëzit përdorin në ruletë?

Ekzistojnë disa lloje të sistemeve të basteve që mund të përdoren për Ruletën në internet. Secili prej sistemeve të basteve do t’ju japë një ide të përgjithshme se si dhe kur ta rregulloni bastin tuaj. Duhet të keni parasysh se nuk ka asnjë sistem bastesh ku mund të mposhtni kazinonë njëqind përqind të kohës. Bestshtë më mirë të përdorni një sistem bastesh vetëm për rekreacion.

Çfarë është një Kazino e Mirë për Ruletën Online?

Ka kaq shumë kazino në internet. Secili prej tyre duke ofruar Ruletë. Nëse doni të merrni një vështrim të parë në vlerësimet e disave. Kjo duhet t’ju japë një ide të re se cila kazino online mund t’i përshtatet më mirë nevojave dhe dëshirave tuaja për një lojë në internet Ruletë.

A munden njerëzit të bëjnë një ruletë të gjallë?

Sinqerisht nuk ka asnjë mënyrë për të mposhtur lojën. Nëse mund të zhvendosni shanset në favorin tuaj dhe të dilni përpara, unë do të luaja Ruletë për të jetuar. Unë mendoj se do të kishte shumë njerëz që do ta bënin.

A ekziston një epokë e shumicës për të luajtur ruletë në internet?

Shumë nga kazinotë në internet kërkojnë që të jeni vetëm 18 vjeç. Ka shumë pak kazino në internet që kërkojnë që të jeni 21 vjeç. Së pari do të duhet të lexoni termat dhe kushtet e kazinosë në të cilën po mendoni të luani.

A ka ndonjë ndryshim midis ruletës amerikane, evropiane dhe franceze, çfarë?

Skaji i shtëpisë është ndryshimi kryesor midis 3 variacioneve. Rrota e Ruletës Amerikane ka një zero të dyfishtë, së bashku me zero të vetme. Rrota evropiane dhe franceze ka vetëm zeron e vetme. Skaji i shtëpisë në versionin amerikan është zakonisht 5.26. Në versionin evropian, është 2.7. Versioni francez do t’i paguajë lojtarëve gjysmën e bastit nëse topi zbret në zero. Versioni francez buza e shtëpisë është 1.35.

A ka ndonjë ruletë ruse? A mund të luhet në internet?

Ruleta Ruse luhet me armë. Nuk është një lojë kazinoje. Ata që luajnë bixhozojnë me jetën e tyre se koha kur ata tërheqin këmbëzën nuk do të jetë koha kur arma u shkon në kokë.

A është e ligjshme të përdoret një sistem bastesh? A mund ta përdor Martingale?

Sistemet e basteve zakonisht nuk funksionojnë. Sidoqoftë, nëse ndiheni më rehat për bast me Martingale, mund ta bëni. Ata janë krejtësisht të ligjshëm. Thjesht mos mashtroni.

Nëse unë pres një ruletë dhe një natë të zezë, a do të fitoj para?

Ju duhet të fitoni. Por, ka vetëm një avantazh të vogël shtëpie për të dy ndeshjet. Ju mund të dëshironi të keni mjaft për të mbuluar fitimet e çdo lojtari, për çdo rast.

Sa mund të fitoni bast në zi ose të kuq në ruletë?

Në planin afatgjatë, do të humbni para. Bast vetëm në të kuqe ose të zezë do të thotë që ju keni një 50% shans për të fituar. Shanset janë kundër jush dhe ju do të fitoni diçka si 47% të kohës. Prandaj, përgjigjja e shkurtër për këtë pyetje nuk është asgjë.

A ka shanse për ndonjë numër një në ruletë?

Kjo varet nga variacioni i Ruletës që po luani. Variacioni evropian dhe francez kanë një 1:37, dhe variacioni amerikan ka një 1:38.

Çfarë është Ruleta e Drejtpërdrejtë? Si punon?

Ju nuk mund të luani Ruletë drejtpërdrejt falas. Ruleta Video do të jetë në një ekran video, pak a shumë si një automat. Një lojë Ruletë e drejtpërdrejtë do të ketë një tregtar që qëndron në tryezë gati për të kaluar topin për ju. Kazinoja do të duhet të paguajë tregtarin e tyre.

Çfarë lloj etiketimi ju nevojitet për ruletën live?

Në thelb, duhet të shmangni dehjen shumë. Askush nuk dëshiron të ulet në një tryezë Ruletë me dikë që është me zë të lartë dhe i bezdisshëm. Nëse pini duhan, duhet të kufizoni numrin e cigareve që pini. Gjithashtu, ndiqni rregullat e tregtarit. Tregtari do t’ju njoftojë kur është koha për të vendosur një bast dhe kur nuk mund të zhvillohen më bast. Gjithashtu, mos harroni të këshilloni tregtarin. Njihni rregullat dhe gjuhën e lojës.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu