Studi Karaibe

Kur luani Karaibe me para të vërteta

Të luash kurvarin e Karaibeve me para të vërteta nuk ka nevojë të jetë një propozim i rrezikshëm. Lojtarët që ndjekin disa rregulla të thjeshta do të kenë një përvojë të kënaqshme dhe fitimprurëse. Asnjëherë mos përzieni lojërat e fatit me alkoolin. Lojtarët që rezervojnë pirjen e tyre pas ndeshjes do të jenë në gjendje të qëndrojnë të përqendruar në çështjen në fjalë.

Lojtarët që i vendosin vetes një buxhet të ngushtë që mund të përballojnë ta humbin do të kenë një përvojë shumë më të këndshme dhe më pak të rrezikshme. Më në fund, lojtarët që vendosin një objektiv paraprakisht që do të paguajnë do të lënë lojën me sukses dhe në gjendje ta shijojnë atë.

Çfarë është Studi Karaibe?

Pa dyshim, Karaibe Stud Poker është një lojë emocionuese që i mban njerëzit të kthehen për më shumë. Karakterizohet nga rregulla të drejtpërdrejta dhe shanse mbresëlënëse. Ndryshe nga lojërat e tjera të kazinosë, nuk ju duhet shumë përvojë për të filluar. Dhe bëhet më mirë; ju tani mund të luani Stud direkt në Karaibe drejtpërdrejt në shtëpi!

Nuk ka dyshim se vetëm një krupier njerëzor mund të lehtësojë një lojë falas dhe të ndershme të Karaibeve. Me që nga rruga, ky version vjen me gjithçka në dispozicion në një kazino me tulla dhe motor. Një tregtar i drejtpërdrejtë, një kuvertë e vërtetë kartash dhe, sigurisht, zhurma e sfondit jonik të një seance të drejtpërdrejtë.

Rregullat Themelore të Studimit të Karaibeve

Për fillestarët, të gjithë duhet të vendosin baste të barabarta ante për të siguruar një vend virtual në lojë. Pra, ngarkoni kartëmonedhën tuaj dhe goditni gjithçka me “vendos bast” mbi të. Pas kësaj, tregtari riorganizon kartat dhe u jep të gjithëve pesë letra të shpërndara, për një arsye të mirë.

Në këtë pikë, ju mund të shihni vetëm një nga kartat e tregtarit ndërsa të tjerët janë me fytyrë poshtë. Të gjithë kanë një shans për të thirrur ose palosur bastet e tyre. Për rekord, palosja do të thotë të humbasësh ante-n tënde gjatë telefonatës është të vendosësh një bast shtesë për ta mbushur atë. Dora më e lartë fiton dhe paguhet plotësisht.

Strategjia Themelore e Studimit të Karaibeve

Këtu janë disa strategji themelore:

  • Gjithmonë ngrini çifte – çiftet e palosshme (pavarësisht nga vlera), mund të rezultojnë në keqardhje
  • Asnjëherë mos ngrini një dorë të dobët – asgjë tjetër përveç një Ace, King, Royal Flush, Straight Flush, katër të një lloji, Shtëpi të plotë, tre të një lloji, dy palë ose një letër të lartë

Nëse i dini tashmë ato, këtu ka më shumë:

  • Gjithmonë ngrini nëse karta e tregtarit është 2 me mbretëreshë dhe përputhet me një nga tuajat
  • Vendosni për të ngritur nëse karta e tregtarit është Ace ose King dhe ju keni një Queen ose Jack
  • Ngrini nëse karta e tregtarit është më e ulët se karta juaj e katërt më e lartë
Live Poker Stud Karaibe Mbretëria e Bashkuar

Historia e Studit Karaibe

Origjina e kësaj loje është një çështje shumë e diskutueshme. Qindra njerëz pretendojnë se e kanë marrë lojën, por një gjë është e sigurt: ajo u luajt komerciale për herë të parë në Aruba, një ishull në Karaibe. Këtu, njerëzit që udhëtonin me anije dhe në hotele kontribuan në rritjen e tij.

Të gjitha këto gjëra ndodhën në vitet 1980, por vetëm në vitet 1990 loja bëri rrugën e saj për në SHBA dhe Evropë, në pjesën tjetër të botës. Për shkak të natyrës së saj të pëlqyeshme, ajo e mori botën nga stuhia dhe u bë një pajisje jashtëzakonisht e famshme në skenën e lojërave të fatit.

Luaj Stud Karibik

Nëse keni një vend të butë për variacionet e pokerit, Karaibe mund të jetë ajo që ju nevojitet për të nuhatur përvojën tuaj të lojërave të fatit. Rregullat e tij mbeten konstante si në internet dhe jashtë linje. Por si gjithmonë, kërkoni nga motori juaj i preferuar i kërkimit për rishikime përpara se të nënshkruani vijën me pika.

Nëse jeni plotësisht i ri në lojë, kërkoni një kazino bonus pa depozitë. Ato ofrojnë një shans pa rreziqe për t’ju ndihmuar të kuptoni rregullat themelore dhe gjithashtu të provoni strategji të reja. Epo, kjo është pak a shumë gjithçka që duhet të dini para se të filloni me kunjin e Karaibeve. Lojëra të lumtura!

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu