Tigri i Dragoit

Kur luan Dragon Tiger me para të vërteta

Një lojë fatit gjithnjë emocionuese, bixhozi është një sport që kërkon të luhet me përgjegjësi. Ekzistojnë tre rregulla kryesore që duhet të keni kujdes për të siguruar që jeni duke luajtur në mënyrë të arsyeshme: mos vendosni një buxhet jorealist, kurrë mos luani kur jeni i dehur dhe mbani sytë drejt çmimit fitues.

Për rregullin e parë, peshoni opsionet tuaja financiare dhe vendosni parametra praktikë që andej. Lidhur me konsumimin e alkoolit, sigurohuni që nuk e teproni. Mund të jetë sfiduese të mbash gjurmët duke pasur parasysh natyrën e vrullshme të lojërave të fatit, kështu që mund të jetë e mençur të heqësh dorë nga alkooli krejtësisht. Më në fund, krijimi i një objektivi fitues do të ndihmojë në forcimin e vrullit tuaj dhe për të mbajtur shpirtrat tuaj lart. Si rezultat, do të jeni më të frymëzuar për të luajtur me përgjegjësi.

Çfarë është Dragon Tiger?

Dragon Tiger është një lojë me letra që u zhvillua fillimisht në Kamboxhia. Ajo luhet si një lojë e drejtpërdrejtë e kazinosë dhe me shpejtësi është bërë e njohur në mbarë botën. Loja është e shpejtë dhe e thjeshtë për t’u luajtur, një faktor që e ka bërë atë tërheqës për lojtarët në të gjithë botën.

Bastorët e streakut tërhiqen nga Dragon Tiger sepse ata janë në gjendje të mbajnë gjurmët e fitimit të duarve dhe të vendosin bastet e tyre bazuar në atë informacion. Përdoret një kuvertë standarde me 52 letra – pa shakaxhinj ose letra të egra. Ndryshe nga shumica e lojërave të kazinosë, loja nuk luhet kundër tregtarit.

Rregullat themelore të Dragoit Tiger

Në Dragon Tiger, një letër shpërndahet në pozicionin e basteve Dragon dhe një jepet në pozicionin e basteve Tiger. Theshtë pozicioni që ka kartën më të lartë që fiton. Kur luani, një bast mund të vendoset në secilën prej këtyre dy pozicioneve ose në një barazim.

Ace ka vlerën më të ulët ndërsa pjesa tjetër e letrave mbajnë vlerën e tyre të zakonshme. Mbreti është karta me vlerën më të lartë. Padia e kartave nuk ka asnjë ndikim në rezultatin e lojës. Nëse ka barazim, gjysma e vlerës së bastit humbet nëse vendoset mbi Dragoin ose Tigrin.

Strategjia Themelore e Dragoit Tiger

Kur luani Dragon Tiger, bastet anësore mund të vendosen për të përmirësuar shanset për të fituar. ‘Dragon Big’ dhe ‘Tiger Big’ janë baste të vendosura, duke tërhequr letra me vlerë 8 ose më shumë. ‘Dragon Small’ dhe ‘Tiger Small’ janë baste në 6 ose më pak. Nuk ka pagesa në kartat që nuk janë brenda intervalit të duhur të vlerës.

Bastet mund të vendosen në karta me vlerë tek ose në karta me vlerë ose në pozicionin Dragon ose Tiger, megjithëse 7 nuk përfshihen në asnjërën nga këto. Nëse merret një 7, atëherë bastja humbet. Bastet anësore janë të ndara nga bastet kryesore, kështu që një lojtar mund t’i bëjë të dyja.

Live Dragon Tiger MB

Historia e Tigrit të Dragoit

Dragon Tiger është një lojë që u zhvillua për herë të parë në Kamboxhia, Azi. Loja u rrit në popullaritet në të gjithë Azinë dhe gradualisht filloi të shfaqej në kazinotë në pjesë të tjera të botës. Tani është një nga lojërat më të njohura të kazinosë, si në internet ashtu edhe në kazinotë me bazë në tokë.

Lojtarët tërhiqen nga loja për shkak se sa e thjeshtë është të luash. Isshtë shumë e lehtë për një fillestar të kuptojë dhe secila lojë përfundon shumë shpejt kështu që nuk kërkohen lojëra të gjata ose strategji të komplikuara për të lundruar. Bastet janë gjithashtu një proces i thjeshtë dhe ka shanse të mira për të fituar.

Luaj Dragon Tiger

Dragon Tiger është një lojë kazino që mund të luhet ose në internet ose në një kazino me tulla dhe llaç. Ata që zgjedhin të luajnë në internet do të zbulojnë se shpesh ka një ndërfaqe të thjeshtë përdoruesi që ndihmon me statistika dhe mënyra për t’i ndihmuar lojtarët të përpiqen të parashikojnë raundet e ardhshme.

Një opsion kur luani në internet ose në një kazino të bazuar në tokë mund të jetë një bast i përshtatshëm, ku lojtari vendos baste në secilën letër me të njëjtën vlerë dhe kostum si në pozicionet e tigrit dhe dragoit. Një kravatë me të njëjtën kostum është e mundur sepse këpuca mban 8 kuvertë kartash gjithsej.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu