Lojërat e Kazinos

Lojërat e Kazinos

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë goditja aktuale në botën e lojërave të fatit. Ato janë një mënyrë emocionuese për tu përfshirë në lojën emocionuese të shanseve pa qenë e nevojshme të lini komoditetin e dhomës së ndenjes. Epo, në të vërtetë mund të largohesh nga shtëpia, por mund të luash nga ku të duash.

Përshtatja e shumicës së faqeve të internetit të lojërave të kazinosë drejtpërdrejt për të funksionuar në pajisje të lëvizshme e bën perspektivën edhe më emocionuese. Kjo do të thotë që lojtarët tani mund të shijojnë lojërat e kazinosë dhe të fitojnë para gjatë lëvizjes.
Lojërat përfshijnë gjithçka që ndodh në një kazino fizike – nga tjerrja në shpërndarjen e kartave – parë në kohë reale në ekranin e lojtarit.

Strategjitë dhe udhëzuesit për lojërat e kazinosë

Blackjack Online

Njëzet e një vazhdon të shtrijë dominimin e saj si sfida më e popullarizuar bankare e kazinosë në botë me një version po aq emocionues në internet. Blackjack drejtpërdrejt në internet i sheh lojtarët të ndahen nga dy letra secili dhe të luajnë kundër tregtarit. Lojtarët kthehen me radhë në ‘tryezën online’, gjithmonë kundër tregtarit, por kurrë kundër njëri-tjetrit.

Një fitore arrihet duke fituar një shumë prej 21 në dy letrat e lojtarit, një rezultat të lartë nën 21 ose duke pasur një tërheqje të tregtarit mbi 21. Një ace është një letër e dobishme pasi vlera e tij (11) bie në 1 për ta parandaluar atë nga ‘goditja’. Një ace formon një dorë ‘të butë’; të gjitha duart e tjera janë ‘të forta’.

Lojëra Kazino Drejtpërdrejt në Mbretërinë e Bashkuar

Ruletë Online

Ruleta e drejtpërdrejtë është ndër lojërat e kazinosë që shpejt janë bërë të njohura në internet. Lojtarët gëzojnë të njëjtën përvojë të shikimit të rrotave të rrotullimit, topave të lëvizjes dhe adrenalinës së vënies së basteve për emocione ose për të ndjekur një para të shpejtë. Shumica e skenave të drejtpërdrejta ofrojnë mundësinë e bisedës me tregtarin.

Shumica e kazinove që ofrojnë ruletë online të drejtpërdrejtë lejojnë klientët e tyre të luajnë llojin e tyre të preferuar të ruletës – amerikane, franceze ose evropiane – megjithëse disa prej tyre mund të mos ofrojnë të gjitha opsionet në shtëpitë e tyre të lojërave të fatit. Isshtë shumë një lojë e fatit, por ata që mendojnë se kanë zotëruar strategjitë e lojërave të fatit përsëri mund t’i zbatojnë ato.

Ruletë Wheel UK

Poker Online

Poker live online është një mënyrë interesante për të garuar me shtëpinë dhe lojtarët nga rajone të tjera. Poker është një lojë me aftësi dhe strategji dhe është gjithmonë mirë të luash kundër më të mirëve. Aspekti i drejtpërdrejtë i sjellë nga shtëpitë e lojrave e bën atë më të këndshëm sesa të luash kundër makinerive.

Edhe në juridiksionet ku poker rregullohet shumë në kazinotë fizike, rregulloret për poker live online janë mjaft të dobëta. Helpfulshtë e dobishme që asnjë zbatues i ligjit nuk ka të ngjarë të ndjekë lojtarët që shijojnë live poker online nga komoditeti i dhomave të tyre të jetesës. Bisedat me tregtarët dhe lojtarët e tjerë e bëjnë lojën edhe më të ngjashme me jetën.

Baccarat Online

Baccarat ka marrë gjithashtu rëndësi në epokën e popullaritetit të tregtarëve të gjallë. Shtëpitë e bixhozit ofrojnë oferta për një larmi formatesh baccarat, por punto banco mbetet akoma më e popullarizuara. Ekzistojnë tavolina bacar për një lojtar dhe me shumë vende, në varësi të shtëpisë specifike të lojërave. Bastuesit luajnë lojtar, bankier ose kravatë si në kazinotë me tulla dhe llaç.

Para se të grumbulloni para në baccarat live në internet, është e rëndësishme të keni një kuptim themelor të lojës. Kjo është në dispozicion në kazinotë fizike ose forume në internet. Disa kazino ofrojnë lojëra falas në internet, por këto zakonisht nuk merren drejtpërdrejt. Rregulli themelor është që fituesi është dora me një shumë më të afërt me 9.

Alternative Languages: English Français Albanian Հայերեն Azərbaycan Euskara Català 简体中文 Galego Íslenska македонски Mongolian Nepali Русский Somali Türkçe Uzbek Cymraeg Zulu